mata do akupresury na migreny

Maty do akupresury na co zwrócić wyjątkową ostrożności przy zakupie?

Maty do akupresury na co zwrócić wyjątkową ostrożności przy zakupie?

Maty do akupunktury są przeznaczona do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w zasadzie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są popularne już od blisko 7 tys lat i pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na 100% nie zastąpi nam wizyty u specjalisty, ale wspomoże proces rehabilitacji. Maty do akupunktury możemy samodzielnie użytkować w domu, jednak winniśmy wybrać takie, które będą dla nas doskonałe. Jak wybrać odpowiednie maty do akupresury? Na samym wstępie należy wspomnieć, że wyróżniamy kilkanaście rodzajów mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla amatorów. Wypustki są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z materiału sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla osób średnio zaawansowanych. Przede wszystkim kolce które również są stworzone ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o znacznie więcej.
  • maty do akupresury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 dla osób zaawansowanych – kolce w tym wypadku są stworzone z metalu, lub plastiku. Są niezwykle szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy poczuć bardzo głębokie uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć wyłącznie igieł, mogą być dodatkowo wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla osób pierwszy raz je próbujących mogą prezentować się przerażająco. Choć już po pierwszym zabiegu na takiej macie możemy zauważyć jakie posiada pozytywne efekty dla naszego zdrowia. Dodatkowe urządzenia. Jeżeli chcesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś zakupić poduszkę do akupresury. Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają tenże sam model kolców dobrany do naszych upodobań.

Maty do akupresury potrafią być zrobione z plastiku lub gumy, jednak również potrafią być pokryte tkaniną. Jeżeli chcemy je wykorzystywać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa liczbę ludzi to na 100% powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one łatwe w utrzymaniu i można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny dobrze sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim okresem niezwykle rozpowszechnione są maty naturalne czyli stworzone z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na które partie ciała ma być stosowana. Jeżeli zamierzamy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy mogli ja wynieść ze sobą do pracy czy na wakacje. Nie musimy na niej wyłącznie leżeć, możemy również siedzieć bądź stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc ważne żeby przed ich zakupem zdecydować jakie partie ciała mają być masowane. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same rezultaty terapeutyczne. Ich dobór powinien być zależny wyłącznie od naszych upodobań.

Udostępnij

O autorze