stół do rehabilitacji

Jak dobrać stół do masażu aby dobrze się na nim wykonywało prace?

Jak dobrać stół do masażu aby dobrze się na nim wykonywało prace?

Aby wybrać właściwe stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim pracować komfortowo fizjoterapeucie, lecz także chory winien czuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Lecz jego nabycie nie jest oczywiste. Powinno się wziąć pod uwagę dużo parametrów jak wielkość, regulację także jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, więc powinno się dobrać wzór, który będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien mieć pokrowiec, by nie pobrudził się nam w czasie transportu. Wielką korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, jacy prowadzą zabiegi w domach klientów i regularnie muszą go transportować. Wartość takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość przystosowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w czasie zabiegu. Stół do rehabilitacji powinien mieć odpowiednią ilość segmentów. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Lepsze przygotowanie chorego pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała i przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być również pokryty takim materiałem, aby można było go lekko czyścić. Jeśli stół do masażu jest użytkowany w gabinecie, a my jako właściciele chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wnętrza toż zapewne są one w wielu kolorach. Miejmy na uwadze jednak, aby dobrać ton i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w należytym kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest też wysokość stołu, jaka powinna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się komfortowo.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to gdzieś 120 cm. Jest on wygodny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie sytuacja wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu obowiązkowy w czasie pracy fizjoterapeuty, więc warto przeznaczyć nieco czasu, aby wyselekcjonować najdogodniejszy dla nas.

Żeby wyszukać odpowiednie stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Powinno się na nim pracować komfortowo rehabilitantowi jednak także pacjent powinien poczuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Wszak jego zakup nie jest łatwe. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów jak powierzchnię, regulację i jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji to pewnego rodzaju wizytówka naszego gabinetu, a nawet kliniki, więc warto wybrać rodzaj, jaki będzie się dobrze prezentował. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien posiadać dużo udogodnień, by prosto można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Ważną zaletą będzie jego ciężar im lżejszy tymże lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się wśród rehabilitantów, którzy realizują zabiegi w domach klientów także często muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest także niższa od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna cechą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym modelu- ciągły wysokość dopasowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dogodnej dla nas wysokości nawet w ciągu masażu.

Stół do rehabilitacji winien posiadać odpowiednią liczbę segmentów. Zmiana ich położenia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta pozwala bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała i ćwiczenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji winien być również pokryty takim materiałem, by można było go łatwo czyścić. Jeżeli stół do masażu jest eksploatowany w klinice, a my jako pracodawce chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego wnętrza toż właśnie występują one w wielu kolorach. Pamiętajmy jednak, by wybrać odcień i obicie, jakie jest wytrzymałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w odpowiednim kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest także wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla chorego ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim mnóstwo godzin i musi czuć się komfortowo.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości gabinetów to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezbędny w okresie pracy rehabilitanta, więc warto poświęcić trochę czasu, by dobrać najdogodniejszy dla nas.

Udostępnij

O autorze