elektryczny stół rehabilitacyjny

Jak wyposażyć gabinet rehabilitacyjny w doskonałej cenie kupując elektryczny stół rehabilitacyjny

Jak wyposażyć gabinet rehabilitacyjny w doskonałej cenie kupując elektryczny stół rehabilitacyjny

Polski stół do rehabilitacji to podstawowe wyposażenie wszystkich gabinetów. Żaden nie może bez niego być. Chory pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie ekskluzywny dlatego tak ogromnie istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, ale też aby był bezpieczny dla fizjoterapeuty, bo przecież on spędza działając na nim najwięcej czasu. Na naszym rynku osiągalnych jest mnóstwo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najbardziej rozwiniętym urządzeniem i niestety najkosztowniejszym. A jest coraz częściej wyszukiwany przez masażystów do pracy. Ze względu na użycie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tu zasadnicza, gdyż jak wiemy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma dodatkowe akcesorium do dobrego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • wygodny dla pacjenta
 • ustalana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości leżanki. Jest ona niezwykle istotna jeśli chodzi o pracę i prowadzone masaże, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość terapii i pozwala na krótszy powrót do zdrowia.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać również regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dość przyjemna w użyciu. Czy ilość części które posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. to rehabilitant winien ściśle opisać obszar masaży prowadzonych w gabinecie i do tego dopasować właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy wyróżnić:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być stabilny i prosty w prowadzeniu. Są one całkowicie duże dlatego wyposażone zostały w koła, które umożliwiają jego kierowanie. Oczywiście na okres masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie przemieszczał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą wspaniałe dla młodzieży, ale dla doświadczonych są one za małe i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm ale dla osób starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie dużo lepszy. Wybierając doskonały stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, jednak przede wszystkim na komfort pracy fizjoterapeuty i pacjenta.

Udostępnij

O autorze