stół do bobatha

Jaki dobrać stół do bobatha, aby fizjoterapia niemowląt była robiona wygodnie i szybko.

Jaki dobrać stół do bobatha, aby fizjoterapia niemowląt była robiona wygodnie i szybko.

Na samym wstępie należy napisać czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona szczególnie u młodych dzieci, ale może być również wykonywana u dorosłych. Metoda ta polega na eliminacji nieprawidłowych nawyków i polepszenie napięcia mięśniowego. Więc tak istotne jest aby dobrać idealny stół do bobath, jaki będzie spełniał wyznaczone przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza kuracja będzie opierać się na niemowlakach powinniśmy zakupić stół do bobath specjalnie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są uniwersalne i mają 190 x 110 cm, które są dobrane do pracy z dziećmi. Stół bobath ma zwykle antypoślizgowe nóżki, które umożliwiają fizjoterapeucie stabilność podczas terapii.

Tego rodzaju stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, mocne ramy, które są zazwyczaj lakierowane proszkowo. Jeżeli idzie o materiał umiemy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może posiadać odcień, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to dość znaczący aspekt naszego wystroju. Materiał musi mieć pozwolenie UE. Obicia według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Rzeczywiście są materiały typu VIP, które są lepsze, a jakość pacjenta jest o wiele większy przy rehabilitacji. Charakteryzują się one często doskonałą powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zanieczyszczenia są prosto z tego rodzaju materiału usuwane. Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 możemy kupić w jakiejkolwiek konfiguracji, ale tu na 100% kluczowa będzie cena. Im wyższe wyposażenie tymże oczywiście opłata będzie wyższa.

Możemy również nabyć stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie pacjenta w momencie trwania rehabilitacji. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha ma konstrukcję stalową, która umożliwia wsparcie również umiemy ją dobrać w kilku kolorach. Tapicerka i jej odcień również dostępny jest w kilku możliwościach do wyboru od standardowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest świetna przy średnim gabinecie i różnych metodach pracy rehabilitanta. Pragniemy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być ciężkie, a złożenie go i położenie w dogodnej pozycji, jest naprawdę dużym plusem.

Stół do bobatha możemy też doposażyć:

  • możemy poprawić wielkość leżanki
  • dobrać odcień tapicerki i ramy
  • dokupić pilota nożnego lub tradycyjnego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha winien posiadać regulacje wysokości. nabyć w sklepach internetowych w których jest chyba największy ich wybór. Dobierając idealny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z uwagami w internecie jak jednocześnie z opiniami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeżeli mamy wątpliwości warto zatelefonować do marketu lub do niego pójść, aby zapytać się o detale.

Udostępnij

O autorze