Bańki gumowe

Bańki gumowe kiedy najlepiej jest je używać? Czy warto przeprowadzać zabieg w mieszkaniu?

Bańki gumowe kiedy najlepiej jest je używać? Czy warto przeprowadzać zabieg w mieszkaniu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym uznaniem. Rezultaty są naprawdę spektakularne i możemy je dostrzec już po paru tygodniach stosowania. Bańki gumowe nie tylko uelastyczniają skórę pośladków lub brzucha, ale też mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż odbywa się też na dolegliwości bólowe mięśni i dobrze rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 to forma baniek próżniowych, których sposób działania, toż zasysanie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one przeważnie wytworzone z gumy czy sylikonu, jednak ponadto możemy napotkać takie wytworzone ze szkła lub bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy dostosować ich wielkość do wyselekcjonowanej przez nas części ciała:

  • o wielkości 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu większych partii uda czy brzuch
  • o wielkości 2-5 cm bańki chińskie gumowe idealnie sprawdzają się przy masażu twarz czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak korzystać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra winna być dobrze nawilżona specjalnymi preparatami do masażu lub zwykłą oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wyselekcjonowanej części ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe pozwala koordynować siłę z jaką bańka gumowa jest zasysana do ciała.
  • 3. Czas masażu jest zależny od części ciała. Masaż bańką chińską powinien przebiegać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt duża moc użyta przy masażu może wywołać zrobienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są wykorzystywane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są wyjątkowo skutecznym sposobem do walki z rozstępami czy cellulitem. Jest zatem metoda nieinwazyjna i tania, więc coraz więcej dziewczyn ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są tanie, a masaż już po kilku spotkaniach daje efekty. Dzięki niemu nasza skóra staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż polepsza mikrokrążenie i usuwa tkankę tłuszczową, a cera staje się delikatniejsza i zdrowsza.
Bańki gumowe są też używane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale też zmieszają napięcie spowodowane siedzącym trybem życia. Masaż nie powinien być robiony, u osób z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w celach leczniczych możemy użyć w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Zapewne tak, ale przed masażem powinniśmy się adekwatnie do niego przygotować. Umyć, osuszyć ciało, jak także dokładnie ją nawilżyć olejkami gdy np. jojoba, migdałowy. Bańki gumowe winny zawierać temperaturę około 40 stopni, dlatego korzystnie jest ją przed masażem zmoczyć w ciepłej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże powinno się pamiętać, by zabieg wykonywać zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym miejscu oraz okrągłymi ruchami masaż powinien być kierowany w górne partię ciała. Pamiętajmy, że pojedynczy masaż nie zrobi cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby rezultaty były naprawdę imponujące.

Udostępnij

O autorze