płytka Gua Sha do masażu twarzy

Gdzie najkorzystniej jest nabyć płytka Gua Sha do masażu twarzy oraz jak wygląda?

Gdzie najkorzystniej jest nabyć płytka Gua Sha do masażu twarzy oraz jak wygląda?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie stosowane głównie w technologiach masażu oraz pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” pochodzi z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu znaczy to dokładnie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85, jest zazwyczaj stworzona z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co daje, iż są doskonałe do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma różnorakie rozmiary, jakie są przystosowane do różnych obszarów twarzy i zazwyczaj mają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy elastyczności oraz wyglądu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi myśli, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma właściwości regenerujące również może pomóc w redukcji stresu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest powszechnie nazywany też „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego dobre użycie jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanych skutków pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak dobrze użyć kamień Gua Sha:
1. Umyj buzię: Na początku powinno się odpowiednio umyć skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu czy innego łagodnego preparatu czyszczącego. Usunięcie wszelkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwala na odpowiedniejsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Wówczas na oczyszczoną skórę twarzy powinno się nałożyć serum czy inny popularny preparat do pielęgnacji skóry. Preparat ten zapewni właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i pozwoli jej prostsze przesuwanie się po twarzy.


3. Dobierz dobry kamień Gua Sha do masażu twarzy: Dobierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który preferujesz masować. Duże kamienie potrafią być wykorzystywane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , robiąc proste pociągnięcia wzdłuż konturów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt szybkiego ucisku, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez konkretną liczbę powtórzeń lub przez pewny okres, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po skończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dokładnie umyta wodą, później osusz ją i przechowuj w chłodnym miejscu. Regularne stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i poprawie jędrności oraz wyglądu twarzy.

Udostępnij

O autorze