stół do rehabilitacji

Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, by doskonale się nam na nich działało.

Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, by doskonale się nam na nich działało.

Stoły do rehabilitacji to główne wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie przeprowadzać masaże. Lecz jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak by spełniły nasze wymagania w 100%. Na samym wstępie powinno się zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zadanie. Stoły do rehabilitacji potrafimy wykorzystać do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki. Powinno się również przemyśleć jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji przeznaczone są do salonów, które drobią tylko i wyłącznie masaże na miejscu. Posiadają one stabilną i ciężką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na liczbę elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ułożenia daje bowiem nam konkretniejszy komfort oraz wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane pozwalają nam lepsze ułożenie choregi, oraz maksymalny komfort w ciągu pracy. Do terapii manualnej świetnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one bardzo wygodne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają również dodatkowe wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, ale również wycięcie na twarz w zagłówku. Jeśli zabieg jest realizowany na kręgosłup położenie chorego jest ogromnie ważne. Konstrukcja stołu jest również niezmiernie ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić między gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przesunąć. Kółka możemy blokować na etap zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa pokazuje umiemy je transportować i zabieg przeprowadzić w domu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich zasadniczą zaletą jest niewielka waga, aby łatwo się go przewoziło. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz szybko się je składa. Większość spośród nich ma określone pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być też bezpieczne w ciągu zabiegu, więc przed kupnem możemy dobrze porównać modele.
physiotherapeut untersucht eine patientin

Wybór w sklepach jest faktycznie imponujący. Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w świetnych cenach, jednak im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie wyższa. Jednak dobór dobrego modelu powinien być oparty o wnikliwą analizę wszelkich dostępnych modeli i rozsądnie przez fizjoterapeutę.

Udostępnij

O autorze